Szalagavató tánc

Bármikor csatlakozhatsz tanfolyamunkhoz!

Akár táncpartner nélkül is érkezhetsz!

Esküvői tánc tanfolyamunkhoz bármikor csatlakozhatsz!

Leánybúcsús-flashmob táncoktatás

Legújabb videóink

Piarista Gimnázium 2018. Szalagavató - Swing-Charleston-Cha-cha-cha

Piarista Gimnázium 2018. Szalagavató - Rock and roll

Tánctanárt kerestek szalagavató táncaitok betanulásához?

Ti is megbízható, fiatalos tánctanárt szeretnétek, aki remek ötleteivel, kedves személyiségével és szakmai profizmusával igazán felejthetetlen élménnyé teszi szalagavatótokat?

Akkor a lehető legjobb helyen jártok.

A szalagavató bál az egyik legmaradandóbb élménye a középiskolás végzős diákoknak - nem csupán a szalagtűzés, hanem a fergeteges táncbemutatók miatt is. Ezért nem mindegy kit is választ az osztály tánctanárának. A betanult koreográfiák bemutatása a szülőknek, barátoknak, tanároknak örök emlékként fog megmaradni a fiatalokban. Igazán nagy élmény a diákok számára, ha remek zenékből és táncmozdulatokból összeállított koreográfiát táncolhatnak. Így a bál nem csak egy kötelező esemény lesz, hanem mind a diákok, mind a szülők, tanárok számára maradandó, örök emlék.

Miért fontos hogy egy tánctanár kellemes, kedves, mégis határozott személyiséggel rendelkezzen?

A végzős osztályok általában 2 koreográfia bemutatásával is elvarázsolják a közönséget a bálon. Ehhez viszont hétről hétre komoly felkészülést igénylő táncórákon kell részt venniük a diákoknak. Ahhoz, hogy ezek a foglalkozások igazán hatékonyak lehessenek, mindemellett a tanulók is szeressenek eljárni a próbákra, elengedhetetlen a tánctanár lendületes személyisége, elhivatottsága, valamint a fiatalokat kellően motiváló megjelenése.

Nehéz a választás? Zenét vagy stílust válasszunk először?

Sok esetben segíthet a végső tánc, vagy táncok kiválasztásában az osztály zenei ízlése. Ha tudjátok, melyek azok a számok, amelyekre mindenki szívesen táncolna, hívjátok fel tánctanárainkat és egy személyes konzultáció alatt részletesen prezentálják nektek, milyen táncokat és koreográfiát javasolnak az általatok kiválasztott zenékre.

...vagy csak hiányzik egy végső, jó ötlet?

Ne tétovázzatok! Tanáraink készségesen állnak rendelkezésetekre.Ingyenes konzultációaz alábbi telefonszámon: (+36)30/519-1863

Díjszabásunk

Osztály létszámtól függetlenül: 10.000 Ft/fő 1 produkció esetén
Két produkció esetén: a második tánc csak 8000 Ft/fő

Nyitótáncra, évfolyamtáncra

Angol keringő

A keringő lassabb, lírikusabb változata. Előnye, hogy a gyönyörű mozdulatokat a zene lassabb tempója miatt még könnyebb kivitelezni.

Angol 1
Angol 2

Bécsi keringő

Nem véletlenül ez a tánc „A bálok királynője.” Igazán méltó tánca a szalagavató bál megnyitásának illetve lezárásának is. Látványos, lendületes tánc. Hagyományosan a bál végén erre a táncra kérik fel szüleiket a végzős diákok, így érdemes a szülőknek is eljönni egy-két magán táncórára a bál előtt

Bécsi 1
Bécsi 2

Slowfox, Foxtrott

Ugyan nem bevett szokás ezt a táncot választani végzős osztályok számára, pedig rendkívül látványos figurákat, emeléseket lehet beleépíteni a koreográfiába. Akár ehhez a tánchoz a lányoknak stílusban passzolna színes báli ruha, míg a fiúknak James Bondos smoking is.

Slowfox
Osztálytáncra

Rock and roll - Boogie woogie - Jive

Az egyik legjobb választás osztálytáncra, ha egy igazán lendületes, pörgős, extra emelésekkel tarkított táncbemutatóval szeretnétek elkápráztatni szüleiteket.

Rocky 1
Rocky 2

Country

Örök klasszikus, ami a jelmezek (cowboy kalap, kockás ing, farmer) miatt fiúknak és lányoknak is egyaránt nagyon jól áll.

Country 1
Country 2

Swing, Charleston

Ehhez a stílushoz remek egyenruhákat lehet kölcsönözniük a lányoknak. Akár Gatsby stílusúra is vehető a jelmez.

Swing 1
Swing 2

Latin-amerikai táncokból összeállított mix

Karibi-Kubai táncok: Cha-cha-cha, Rumba, Salsa, Samba, Bachata, Merenge, Mambo fordulhatnak elő.

Egyéb választható stílusok

Angertin tangó - Showtánc - Musical - Reneszánsz - Modern tánc - Retró - Flamenco - Zumba - Palotás - Polka - Csárdás-Mulatós - Magyar néptánc

Az itt felsoroltak, habár ritkábban választottak, látványos és meghatározó elemei lehetnek bármely produkciónak.

Mulatós
Showtánc 1
Showtánc 2
Főpróba a helyszínen

Ahhoz, hogy a helyszíni főpróba remekül sikerüljön rendkívül fontos, hogy a koreográfiák betanulása már hetekkel a szalagavató időpontja előtt befejeződjenek. Érdemes továbbá a próbákat a lehető legnagyobb méretű teremben tartani, hogy a szalagavató helyszínéül szolgáló nagy tér ne okozzon problémát a térformák pontos kialakításakor.

Főpróba 1
Főpróba 2
Főpróba 3
Elégedett osztályok

Tánciskolámban 2013 óta foglalkozunk szalagavató tánctanítással. Eddigi visszajelzések alapján az osztályok és osztályfőnökök is elismerően nyilatkoztak szolgáltatásunkról, sőt a szalagavató után több diák folytatta a tánctanulást tánciskolám egyéb csoportjaiban. Legtöbben a kezdő társastánc kurzusunkat választották, de sokan iratkoztak be a Rock and roll- Boogie-woogie tanfolyamainkra is.

Elégedett osztályok 1
Elégedett osztályok 2